Погода в Украине

 
Locations of visitors to this page

ДРЕНУВАННЯ ПЛЕВРАЛЬНОЇ ПОРОЖНИНИ

Показання: клапанний пневмоторакс, гемоторакс.
Техніка: дренування плевральної порожнини виконують під місцевою анестезією найчастіше в пахвовій ділянці в V-VІ міжреберних проміжках або в II міжреберному проміжку по середньоключичній лінії (при пневмотораксі). Дренаж (гумова або пластмасова трубка) вводять в плевральну порожнину за допомогою троакара. Застосування троакару забезпечує більш тривале збере¬ження герметичності плевральної порожнини. Діаметр дренажу не повинен перевищувати внутрішнього діаметра троакара.
Виконують місцеву анестезію шкіри у міжреберному проміжку шляхом інфільтрації до парієтальної плеври. Проводять горизонтальний розріз шкіри довжиною приблизно 1,5 см, примірюють довжину частини трубки, яка має бути введена в плевральну порожнину. Троакаром створюють канал над верхнім краєм ребра і, після попадання в плевральну порожнину стилет видаляють і вводять дренажну трубку, дистальний кінець якої перетиснутий затискачем та під'єднують активну аспірацію або клапан по Бюлау. Дренаж фіксують до шкіри П-подібним швом, кінці нитки зав'язують бантиком.
Можливі ускладнення: пошкодження легені, діафрагми.

Рис.1

Рис. 1. Введення дренажної трубки через канюлю троакара

Рис.2

Рис.2. Дренажна трубка з підключеним клапаном по Бюлау зафіксована до шкіри

Джерело інформації:
1.А.П.Радзіховський, Ю.С.Семенюк, та ін. "Еталони практичних навичок для лікарів по спеціальності хірургія".-Київ - Рівне.-2001 -31 с.
2.Ковальчук Л.Я.; Поліщук В.М. "Атлас хірургічних операцій іманіпуляцій".-Тернопіль-Рівне.-1997.-243 с.