Погода в Украине

 
Locations of visitors to this page

ВВЕДЕННЯ ЗОНДА БЛЕКМОРА-СИНГСТЕКЕНА

Показання: кровотеча із варикозне розширених вен стравоходу.
Техніка виконання: зонд складається з трьохканального тонкого шлункового зонда, два канали якого слугують для роздування гумових балонів – верхнього, стискаючого вени стравоходу, та нижнього – кардіального відділу шлунка. Третій канал призначений для евакуації вмісту з шлунка, контролю за кровотечею і годування хворого.
Зонд, змащений вазеліном, вводять через носовий хід після анестезії носоглотки розчином лідокаїну або дикаїну в стравохід і просувають в шлунок. Відмітка на зонді вказує, що нижній балон знаходиться в шлунку. Шлунковий балон роздувають шприцем Жане до 100 см3 і підтягують. Це забезпечує стискання вен в стінці кардіального відділу шлунка. Окремими порціями, по 10-15 см3, з інтервалами в 3-5 хв. роздувають стравохідний балон до обсягу 80-150 см3. Заповнення балонів повітрям контролюють по ступеню заповнення повітрям гумових балончиків, розташованих на воздухопровідних каналах. Через зонд, введений в шлунок, аспірують вміст.

Рис.1
 

Можливі ускладнення: перфорація стравоходу.

Джерело інформації:
1.Ковальчук Л.Я.; Поліщук В.М. "Атлас хірургічних операцій і маніпуляцій".-Тернопіль-Рівне.-1997.- 346 с.
2.А.П.Радзіховський, Ю.С.Семенюк, та ін. "Еталони практичних навичок для лікарів по спеціальності хірургія".-Київ -Рівне.-2001.-47 с.