Погода в Украине

 
Locations of visitors to this page

ПРОМИВАННЯ ОЧЕЙ ПРИ УРАЖЕННІ ХІМІЧНИМИ РЕЧОВИНАМИ

1. Змити або стерти рідину чи порошок з лиця потерпілого. Постраждалий повинен відкинути голову назад та нахилити її в той бік, на який попала більша кількість хімічної речовини. Обережно розімкніть вії постраждалого ока і направте струю холодної вод. Слідкуйте, щоб вода з ураженого ока не потрапляла в друге око. Продовжуйте таке промивання 15-20 хвилин.
Постраждалий може сильно страждати від болю і спробує закрити уражене око, однак це завадить видалити хімічну сполуку і може привести до стійкого ураження. Проводячи промивання, обережно розтягуйте його вії і не давайте їм зімкнутись.
2. Під час процедури потрібно слідкувати, щоб вода добре змивала внутрішню поверхню вій, а в складках шкіри біля ока не залишались частки хімічної сполуки.
3. Не дозволяти постраждалому терти очі.
4. Навіть, якщо після промивання очей болю немає, потрібна консультація окуліста.
5. Якщо постраждалому боляче дивитись на світло, прикрити йому очі сухою чистою марлею та закріпити її пов'язкою, не Затягуючи сильно. Це захистить очі і прискорить видужання.
6. Якщо очі сильно болять, постраждалому необхідно дати знеболюючі (аспірин або парацетамол), при сильних болях можливо потребується вутрішньом'язова ін'єкція 1,0 мл морфіну гідрохлориду.
7. Для визначення опіків ока використовувати краплі флюоресцину. Уражені ділянки стануть жовтого кольору.
8. Якщо це сталось, потрібно використати мазь з 1% хлорамфенікола. Повторювати кожні 2 години.
Обов'язкова консультація окуліста.

Рис.1

Промивання очей після дії хімічної речовини.

 

Джерело інформації:
1. Kent R. Olson. Poisoning & Drug. -USA, San Francisco, 1999.- P.45.